O firmie

Hurtowe Centrum Spawalnicze rozpoczęło działalność w połowie 1996 roku jako spółka cywilna i powstało na bazie istniejącej od 1993 roku firmy CONSTANS, której właścicielem był obecny prezes – Grzegorz Świderski. W 2001 roku nastąpiło przekształcenie spółki, z cywilnej, w spółkę jawną.

Zarząd firmy stanowią:
Prezes: Grzegorz Świderski
V-ce Prezes: Ewa Świderska

Podstawowym profilem działalności jest kompleksowe zaopatrzenie klientów w materiały i urządzenia branży spawalniczej. Działalność spółki opierała się na współpracy z renomowanymi, krajowymi producentami, Huta Cedler (obecnie - koncern ARCELOR-MITTAL STEEL), Elektrody Baildon (obecnie-koncern ESAB), SPAWMET (obecnie koncern Lincoln) wytwórcy urządzeń spawalniczych – OZAS, BESTER, wytwórcy sprzętu gazowego - PERUN, POMET, wytwórca materiałów ściernych – ANDRE, wytwórca sprzętu BHP – BIELSIN.

Z upływem czasu rozszerzyliśmy naszą ofertę przez wejście w kooperację z producentami zagranicznymi, jak: ESAB, LINCOLN-BESTER, Grupa BÖHLER THYSSEN WELDING, ,HYUNDAI , GCE,  NEDERMAN. Owocna współpraca z w/w partnerami została udokumentowana podpisaniem umów handlowych, które umożliwiły naszej firmie dalszy dynamiczny rozwój.

Rozpoczęliśmy zaopatrywać kluczowe polskie przedsiębiorstwa z takich branż jak: produkcja konstrukcji stalowych, przemysł energetyczny, petrochemiczny i im pokrewne.

Od grudnia 2005 roku posiadamy autoryzację na serwis gwarancyjny urządzeń spawalniczych produkcji ESAB-OZAS i LINCOLN-BESTER.
Nasza oferta jest systematycznie rozszerzana o nowe produkty, co przyczynia się do umacniania pozycji HEFT-u na krajowym rynku spawalniczym. Od kilku lat jesteśmy bezpośrednim importerem materiałów spawalniczych.

Dynamiczny rozwój naszej firmy przyczynił się do otworzenia w październiku 2003 roku Oddziału w Toruniu.

Od ponad 25-u lat jesteśmy postrzegani przez naszych dostawców i odbiorców jako rzetelny i solidny partner handlowy, który zalicza się do grupy głównych dystrybutorów materiałów i urządzeń spawalniczych w Polsce. Pod względem wartości sprzedaży produktów w branży spawalniczej zajmujemy kluczowe miejsce pośród polskich hurtowni, a dzięki fachowemu i kompetentnemu zespołowi pracowników, możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Aktualnie firma nasza posiada wykwalifikowany zespół pracowników który gwarantuje Państwu fachową i rzetelna obsługę.

Niech nasze motto: SOLIDNOŚĆ, JAKOŚĆ, GWARANCJA zapewnią Państwa o dobrym wyborze swojego partnera.

Jesteśmy firmą rodzinną z ponad 25 letnim doświadczeniem na rynku! 

Dziękując wszystkim za dotychczasową współpracę
Prezes Zarządu Grzegorz Świderski


Zobacz nasze osiągnięcia Kontakt